logo

Yönetim

KUKSADER YÖNETİM KURULU

Haluk Yüce

Haluk Yüce

Dernek Başkanı

  1954 doğumlu olan Haluk Yüce 1970’den bu yana tiyatro yapıyor. Dünya Çocuk Oyuncuları, Ankara Sanat Tiyatrosu, Ankara Çocuk Tiyatrosu, Vasıf Öngören İstanbul Birlik Tiyatrosu, Fikret Hakan Tiyatrosu, Pamukbank Gençlik Tiyatrosu’nda çalıştı. 1982 yılından bu yana da kukla ve karagöz alanında çalışmalar yapmaktadır. 1984 yılında Tiyatro TEMPO’yu kurdu. A.B.D.’de 1990 yılında kukla tiyatrosu üzerine yaptığı ‘Güzel Sanatlar Yüksek Lisans’ eğitimini tamamladı. Çocuklar için yaptığı çok sayıda kuklalı oyunların yanı sıra genç ve yetişkinler için de kukla oyunları sahneledi. Çok sayıda ödülün sahibi olan Haluk Yüce Yurt içinde ve yurt dışında festivallere katıldı, atölye çalışmaları ve seminerler yaptı: İtalya, Belçika, Almanya, Fransa, Finlandiya, Hindistan, Japonya, ABD, Kanada, İspanya, Pakistan, Danimarka, Singapur, Mısır, Avustralya, Moldova, Rusya, Lübnan, Suriye, Ürdün ve Kore.

Marina Yüce

Marina Yüce

Yönetim Kurulu Üyesi

  1993 yılında Moldova Devlet Üniversitesi Rus Filolojisi Bölümü’nden mezun oldu. Aynı zamanda 1991-94 yılları arasında Moldova Devlet Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümünde okudu. 1994-2000 yılları arasında Moldova Devlet Radyosu’nda spikerlik yaptı ve ‘DEMİLUN Kukla Tiyatrosu’nda kuklacı olarak çalıştı. 2000-2003 yılları arasında Ankara Üniversitesi DTCF’de Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde yüksek Lisans Eğitimi gördü. 2005-2006 sezonunda Tiyatro Tempo’nun kadrosuna girdi ve bir çok projenin sorumlusu oldu ve hemen hemen her oyunda oyuncu ve kuklacı olarak görev aldı. KUKSADER’in kurucu üyelerinden olan Yüce, Tiyatro Tempo Müdürlüğünün yanı sıra Ankara Kukla Festivali Genel Koordinatörlüğü’nü de yapmaktadır.

Tülin Sağlam

Tülin Sağlam

Yönetim Kurulu Üyesi

  Kurucu üyelerden ve halen yönetim kurulunda olan Prof. Dr. Tülin Sağlam Ankara Üniversitesi D.T.C.F. Tiyatro bölümünde çalışmalarını yürütüyor. ’Çocuk ve gençlik tiyatrosu’ alanında yaptığı akademik ve uygulamalı çalışmalarla yurt içi ve yurt dışında tanınmış olan Sağlam, 2 dönem ASSITEJ (Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği) yönetim kurulu üyeliği ve uzun yıllar bu birliğin Türkiye Merkezi Başkanlığını yaptı. Alanında bir çok yayını da olan Tülin Sağlam yönetmenlik de yapmaktadır

   

Ayşe Keskin Uysal

Ayşe Keskin Uysal

Yönetim Kurulu Üyesi

  1974 doğumlu Ayse Keskin Uysal Gazi Uni.Resim bolumunde lisans.Gazi uni.Guzel Sanatlar Fakultesi Seramik bolumunde yuksek lisansini tamamladi.2009 yilinda Kultur bakanligi bunyesinde bulunan Geleneksel sanatlardan Minyatur alaninda 2 yil egitim aldi.2013 yili Kultur bakanligiGeleneksel sanatlar yarismasinda minyatur calismasiyla basari odulu aldi.Sayin Haluk Yuce(Hayali Yuce Ali) ile bir sohpetleri esnasinda Karagoz ve Hacivat karakterlerinin minyatur konusu olabilecegi uzerine sanatci bu tema uzerinde yogunlasmaya basladi.Calismalari bir cok sergide yer alan sanatci Ankara Hamamonu Sanat Sokaginda calismalarina devam etmektedir.

Sedat Yonar

Sedat Yonar

Yönetim Kurulu Üyesi

  Ankara Devlet Halk Dansları Topluluğunda 1980 yılında göreve başlamıştır. Halen Ankara Devlet Halk Dansları Topluluğunda eğitmen olarak görev yapmaktadır. Gazi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olup KUKSADER’de 2014 yılından beri saymanlık görevini yapmaktadır.