logo

Festival 2015 Marina YÜCE

MarinaYuceFestival Genel Kooordinatörü

    Fark etmiş miydiniz, büyük bir etkinlik başladığında şehirde bayram havası oluyor. İnsanlar keyifli ve heyecanlılar. Mekanlar aranıyor, herkes bilet ve program peşinde koşuşturuyor… Sanki  sorunlarla ve halledilmesi gereken işlerle dolu gündelik hayattan bir kaçamak yapmış gibiler. Öyle olsun!
Bir yudum mutluluk ruhumuzu bir süre besler, bizi ileriye  götürür, hayata coşkuyla devam edebiliriz! Bir sonraki heyecana, bir sonraki şenliğe, bir sonraki festivale kadar.Ankara bir çok festivali geride bıraktı bu sezon. Hepsi de biri diğerinden güzeldi, hepsi de dolu dolu geçti. Sırada biz varız. KUKSADER ve TİYATRO TEMPO 1.Uluslararası Ankara Kukla Festival’iyle karşınızda.
Biz kuklacılar, sizinle yılların deneyimlerini, birikimlerini, hayallerini paylaşmaya hazırız. Neden? Çünkü çok eski kukla geleneğine sahip bir ülkede yaşıyoruz. Çünkü kukla kafanızdaki sınırları yıkıp yeni ufuklar açıyor ve sizi şaşırtıyor. Çünkü tüm dünyada kukla sanatı sürekli gelişiyor ve müthiş şeyler yaratılıyor. Bunun örneklerini görme şansınız var…
Marina YÜCE


General Coordinator of the Festival
Have you realized the festive air in the city after a big event. People are delighted and excited. Places where the events take place are phoned, and everyone tries to obtain programmes and tickets…
As if all the struggles and hustle and bustle that are to be dealt with were almost forgotten. So be it!
A sip of happiness feeds our souls for a while, gets us forward so that we can carry on with enthusiasm. Until the next excitement, the next festivity, the next festival.
This season, Ankara has left many festivals behind. All of them were merrier than the previous one. The next one is ours. KUKSADER and TİYATRO TEMPO presents the very first Ankara Puppet Festival.
We, puppeteers,  are ready to share our experience, repertoire and dreams. Why? Because we are living in a country with a vivid tradition of puppetry. Because puppet demolishes the limits of mind and surprises you. Because puppetry is improved all around the world and wonderful things are created. You have chance to see some of those.

Marina YÜCE